Szukaj
Dzisiaj:
wtorek 18 czerwca,
Elżbieta, Paula, Marek
panel partnera
0 tematów czytelnia
A A A A
Dzisiaj: wtorek 18 czerwca, Elżbieta, Paula, Marek
A A A A
Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych.
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail
dopisz wypisz
Obszar realizacji projektu
zobacz
Szukali edukacyjnych kamieni milowych
Zdjecie glówne

Jakie są kluczowe osiągnięcia, które w przeciągu ostatnich 7 lat były dla Państwa ważne w dziedzinie edukacji?  Gdzie możemy mówić o styku nauki z gospodarką? Co moglibyśmy zaczerpnąć z innych gmin realizujących projekt? Gdzie widzimy polską szkołę w 2022 roku? Między innymi na te pytania odpowiadali włodarze jednostek samorządu terytorialnego objętych projektem podczas pierwszych warsztatów w ramach powstającej strategii edukacyjnej. Poprowadzili je wykonawcy dokumentu: dr Michał Klepka, dr Paweł Czyż oraz Mariusz Łopaciński.

 

„Kamienie milowe rozwoju usług edukacyjnych na poziomie LGD” – to temat pierwszego warsztatu w ramach strategii edukacyjnej projektu: „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych”. Wykonawcy, dr Michał Klepka i dr Paweł Czyż, planują przeprowadzenie łącznie 5 spotkań. Pierwsze przeznaczone było dla włodarzy jednostek samorządu terytorialnego, objętych projektem.

  Spotkanie rozpoczęło się od próby odpowiedzi na pytanie, jakie kamienie milowe w dziedzinie edukacji w przeciągu ostatnich siedmiu lat można wskazać w każdej gminie. Dotyczyły one zarówno inwestycji w infrastrukturę, ale także doskonalenie kadry pedagogicznej, udziału w projektach czy wprowadzania innowacyjności do szkół. Następnie uczestnicy określali, jakie rozwiązania edukacyjne można by zaczerpnąć z innych gmin. Na koniec próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak powinna wyglądać szkoła w 2022 roku. Wśród marzeń  pojawiła się m.in. szkoła otwarta nie tylko dla uczniów, będąca miejscem nauki, ale też centrum spotkań, kultury, przedsiębiorczości.

  Kolejne warsztaty zaplanowano na 1 i 8 lipiec.

Joanna Jakubiak

dr Michał Klepka - wykonawca strategii
Obszar realizacji projektu
zobacz
Szybki kontakt z naszym biurem
*wszystkie pola wymagane wyślij wiadomość >