Szukaj
Dzisiaj:
wtorek 18 czerwca,
Elżbieta, Paula, Marek
panel partnera
0 tematów czytelnia
A A A A
Dzisiaj: wtorek 18 czerwca, Elżbieta, Paula, Marek
A A A A
Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych.
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail
dopisz wypisz
Obszar realizacji projektu
zobacz
O partnerstwie na rzecz przestrzeni
Zdjecie glówne

Gratka dla miłośników planowania przestrzennego. W ramach realizowanego projektu odbyło się kolejne seminarium, dotyczące przestrzennych aspektów budowania partnerstwa. Uczestnicy, wśród nich włodarze gmin, architekci, urzędnicy zajmujący się ładem  i zagospodarowaniem przestrzennym, wysłuchali wystąpień zaproszonych prelegentów, a później sami zabrali głos w dyskusji.

„Aspekty przestrzenne budowania partnerstwa. Ład i zagospodarowanie przestrzenne w działaniu” – to temat seminarium, które odbyło się 16 czerwca w Kościańskim Ośrodku Kultury.

  Seminarium zostało zorganizowanie w ramach projektu: „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych”. Wzięli w nim udział wójtowie i burmistrzowie jst, na terenie których realizowany jest projekt, architekci, osoby odpowiedzialne w swoich urzędach za ład i planowanie przestrzenne. Mieli oni okazję wysłuchać pięciu wystąpień. Na początek o roli partnerstwa lokalnego w procesie kształtowania ładu przestrzennego mówił Marian Poślednik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia: „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” w Pępowie (prezentacja dostępna tutaj). Po nim prof. Alfred Stach i dr Justyna Weltrowska-Jęch wygłosili krótki wykład na temat: „Geowizualizacja a partycypacja społeczna w planowaniu przestrzennym” (dostępny tutaj). Uczestnicy wysłuchali również wystąpienia Marka Bryla, dyrektora Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego pt.: „Przestrzeń – dobro wspólne.Planowanie i zagospodarowanie terenu (tutaj)”. Z kolei prof. Waldemar Ratajczak mówił o znaczeniu ładu przestrzennego i ładu zintegrowanego w planowaniu (tutaj). Na koniec o  wizji rozwoju miasta i ładzie przestrzennym miasta Kościan opowiadał jego włodarz – Michał Jurga (tutaj).

Joanna Jakubiak

Michał Listwoń - kierownik projektu
Marian Poślednik, Prezez Zarządu Stowarzyszenie \
prof. Waldemar Ratajczak
prof. Waldemar Ratajczak
Michał Jurga - Burmistrz Miasta Kościan
Zenon Norman - Wójt Gminy Piaski
Architekt Andrzej Maleszka
Marek Bryl - Dyrektor Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego
Obszar realizacji projektu
zobacz
Szybki kontakt z naszym biurem
*wszystkie pola wymagane wyślij wiadomość >