Szukaj
Dzisiaj:
wtorek 18 czerwca,
Elżbieta, Paula, Marek
panel partnera
0 tematów czytelnia
A A A A
Dzisiaj: wtorek 18 czerwca, Elżbieta, Paula, Marek
A A A A
Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych.
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail
dopisz wypisz
Obszar realizacji projektu
zobacz
Z partnerami o partnerstwie
Zdjecie glówne

- Przed nami duże wyzwanie ale i szansa- tak o projekcie „Partnerstwo Samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia jakości i dostępności usług publicznych” mówił Prezes Zarządu „Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska” Marian Poślednik. – Bądźmy w awangardzie samorządów – zachęcał zgromadzonych kierownik projektu Michał Listwoń.
   Komitet Sterujący projektu realizowanego przez Stowarzyszenie zebrał się w poniedziałek 29 kwietnia. W jego skład weszli włodarze wszystkich członków „Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska”. Partnerami projektu są również Powiat Gostyński oraz miasto Kościan. Spotkanie było okazją do przybliżenia jego założeń oraz przypomnienia procesu  tworzenia. – Wystartowaliśmy wśród niełatwych konkurentów – zaznaczał Marian Poślednik – Musimy zatem zrobić wszystko, by efekty realizacji projektu były pomocne i pożyteczne dla wszystkich – dopingował.
  Idea projektu zakłada bowiem przeanalizowanie kondycji samorządów w takich dziedzinach usług publicznych jak: komunikacja, kultura, usługi komunalne, pomoc społeczna oraz edukacja. Efektem końcowym będzie pięć strategii sektorowych, określających, w jakim kierunku powinny zmierzać zmiany w dziedzinach objętych badaniami oraz jedna strategia parasolowa – łącząca wnioski w całość. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2007- 2013. Będzie realizowany do końca 2014 roku.
   Michał Listwoń przedstawił z kolei w formie prezentacji badania pokazujące, jak przeciętny obywatel postrzega swój samorząd. – Zauważmy, że 60% pytanych stwierdza, że za to, co dzieje się w jego najbliższym otoczeniu odpowiadają władze gminy. To duża odpowiedzialność i  wyzwanie – zauważył. Mówił również o pierwszych krokach, jakie należy podjąć, by projekt był właściwie realizowany. Podczas dyskusji z przedstawicielami samorządów podjęto także kwestię formalnego zawiązania się Komitetu Sterującego. Organ ten ma bowiem nadzorować prace podjęte w projekcie, a także wskazywać kierunki działań. Dyskusje będą prowadzone podczas cyklicznych spotkań.

Obszar realizacji projektu
zobacz
Szybki kontakt z naszym biurem
*wszystkie pola wymagane wyślij wiadomość >