Szukaj
Dzisiaj:
wtorek 18 czerwca,
Elżbieta, Paula, Marek
panel partnera
0 tematów czytelnia
A A A A
Dzisiaj: wtorek 18 czerwca, Elżbieta, Paula, Marek
A A A A
Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych.
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail
dopisz wypisz
Obszar realizacji projektu
zobacz
Święto chleba z usługami publicznymi
Zdjecie glówne

 

18.08.2014 r.

Byliśmy na Ogólnopolskim Święcie Chleba, które w tym roku odbyło się na Świętej Górze w Gostyniu. Stoisko projektu: „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, które przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

Wiele atrakcji spotkało uczestników Ogólnopolskiego Święta Chleba na Świętej Górze. Wydarzeniu towarzyszyła bogata część artystyczna, w tym koncert Arki Noego i zespołu Redlin, występy naszej młodzieży i orkiestry świętogórskiej, ponadto były stoiska piekarzy z degustacjami oraz wystawami pieczywa, chlebowe przedszkole dla dzieci, stoiska gmin i producentów żywności, animacje i blok dziecięcy, konkursy z nagrodami.

  Na święcie pojawiło się również stoisko naszego projektu, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przybyłym mieszkańcom Powiatu wyjaśnialiśmy, co zamierzamy osiągnąć w ramach projektu oraz z jakich usług publicznych korzystają na co dzień, nawet jeśli nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Pojawił się również krótki konkurs z nagrodami, w którym goście mogli wygrać gadżety związane z projektem. Zachęcaliśmy  też do regularnych odwiedzin naszej strony internetowej. 

  Wszystko to ściągnęło na plac kultowy tłumy mieszkańców i gości. Część artystyczną poprzedziła uroczysta Msza św., pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Balcerka, połączona z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Kolorowo, ciekawie i tanecznie przebiegł tradycyjny obrzęd dożynkowy. Zachwyt wzbudzały wykonane wieńce dożynkowe. W konkursie na ten najładniejszy wygrały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zalesia - członków jury zachwyciły oryginalnością podejścia, bowiem ich wieniec nawiązywał do znanego symbolu chrześcijaństwa tj. ryby. Smakiem i wyglądem kusiły przygotowane stoiska przez piekarzy. Piekarze zaprezentowali też ołtarz, wykonany całkowicie z chleba. Ważnym punktem uroczystości było poświęcenie przez ks. biskupa ziarna na zasiew oraz zaczynu na chleb.

Organizatorami VI Ogólnopolskiego Święta Chleba byli: Powiat Gostyński, Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri, Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP, Gmina Piaski.

Wydarzenie dofinansowane z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. (Joanna Jakubiak)

Obszar realizacji projektu
zobacz
Szybki kontakt z naszym biurem
*wszystkie pola wymagane wyślij wiadomość >