Szukaj
Dzisiaj:
wtorek 18 czerwca,
Elżbieta, Paula, Marek
panel partnera
0 tematów czytelnia
A A A A
Dzisiaj: wtorek 18 czerwca, Elżbieta, Paula, Marek
A A A A
Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych.
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail
dopisz wypisz
Obszar realizacji projektu
zobacz
Pod strategicznym parasolem
Zdjecie glówne

Do czego może posłużyć wspólna strategia?  -Sztuką i prawdziwym wyzwaniem jest poszukiwanie rozwiązań, które spróbują (…) zwiększyć jakość usług przy zmniejszaniu jednostkowych ich kosztów- przekonuje Marian Poślednik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia: „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska”. Krokiem ku realizacji tego założenia jest  wyłonienie wykonawcy, który opracuje strategię parasolową dla 13 samorządów, realizujących projekt. Właśnie podpisano z nim umowę.


7 marca 2014 roku Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” i  firma Lider Projekt sp. z o.o. podpisały umowę na realizację strategii parasolowej w projekcie: „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna. Umowę sygnowali: Marian Poślednik, Prezes Zarządy Stowarzysznienia oraz Marcin Ługawiak, Wieceprezes Zarządu firmy Lider Projekt sp. z o.o. Strategia parasolowa jest najważniejszym dokumentem, który powstanie w czasie realizacji projektu. Będzie to jednolity dokument strategicznego rozwoju świadczenia usług publicznych na obszarze partnerstwa, powiązany z pięcioma równolegle opracowywanymi  strategiami sektorowymi: kulturalną, komunikacyjną, edukacyjną, dotyczącą pomocy społecznej i usług komunalnych.
- Z jednej strony mieszkańcy oczekują coraz wyższej jakości usług publicznych, tzn. lepszej szkoły, dróg, więcej chodników i ścieżek rowerowych, bogatszej oferty kulturalnej, z drugiej strony, samorządowcy mają do czynienia z pewnymi obiektywnymi uwarunkowaniami, które powodują, że usługi te mogą stawać się coraz droższe, co w ostateczności odczują sami podatnicy. Bo kto z nas ma wpływ na to, że jako społeczeństwo się starzejemy.  – przyznaje Marian Poślednik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” I dodaje: - Sztuką i prawdziwym wyzwaniem jest więc poszukiwanie rozwiązań, które spróbują sprostać tym problemom, tj. pozwolą zwiększyć jakość usług przy zmniejszaniu jednostkowych ich kosztów. Czy jest to możliwe? Z pewnością tak, wystarczy ze sobą współpracować, poszukiwać wspólnych rozwiązań, a przede wszystkim planować działania, mając konkretną wizję i cele. W tym wszystkim pomoże nam właśnie wspólna strategia. Jesteśmy jedyną LGD w Polsce, która takie wyzwanie podejmuje. Wiele oczu będzie zwróconych na nas, dla wielu, nasze doświadczenia będą przykładem i zachętą. Mamy tego wszyscy świadomość. Zachęcam do współpracy.
  Realizacja projektu potrwa do końca 2014 roku. Pozostanie po nim kilka dokumentów strategicznych, ważnych z punktu widzenia budowania partnerstwa  pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego objętych projektem i możliwością wykorzystania wniosków z nich płynących w przyszłości. (Joanna Jakubiak)

Podpisanie umowy na opracowanie strategii parasolowej
Podpisanie umowy na opracowanie strategii parasolowej
Podpisanie umowy na opracowanie strategii parasolowej
Obszar realizacji projektu
zobacz
Szybki kontakt z naszym biurem
*wszystkie pola wymagane wyślij wiadomość >