Szukaj
Dzisiaj:
wtorek 18 czerwca,
Elżbieta, Paula, Marek
panel partnera
0 tematów czytelnia
A A A A
Dzisiaj: wtorek 18 czerwca, Elżbieta, Paula, Marek
A A A A
Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych.
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail
dopisz wypisz
Obszar realizacji projektu
zobacz
Mocne i słabe strony naszych szkół
Zdjecie glówne

Dyrektorzy szkół, urzędnicy odpowiedzialni za edukację, osoby związane z biznesem, organizacje aktywizujące absolwentów placówek i samorządowcy wzięli udział w warsztatach związanych z realizacją strategii edukacyjnej projektu: „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych”. Poprowadzili je: dr Michał Klepka i Mariusz Łopaciński. Uczestnicy rozmawiali na temat: „Społecznie akceptowanego SWOT”.

  Warsztaty odbyły się 1 lipca w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Rozpoczęły się od prezentacji na temat wyników prac poprzednich warsztatów, w których uczestniczyli włodarze JST objętych projektem. Następnie rozgorzała dyskusja moderowana przez prowadzących. Uczestnicy wypowiadali się na temat zagrożeń i problemów współczesnych szkół, a także możliwości ich minimalizowania przy współpracy szkół w samorządach realizujących projekt. Podczas warsztatów próbowali również znaleźć mocne i słabe strony systemu edukacji. Wśród wskazanych obszarów wyróżniali te, które nie wymagają nakładów finansowych i mogą być realizowane właściwie od zaraz, a także te priorytetowe i rozwiązujące najwięcej problemów.

  W toku dyskusji pojawiały się różne tezy i wnioski. Uczestnicy zastanawiali się na ile szkoła jest w stanie wykształcić gotowego pracownika, jak uczyć umiejętności uczenia się przez całe życie i w jaki sposób przedsiębiorstwa mogłyby trwale współpracować ze szkołami. Pytano, jak powinna wyglądać polska szkoła – czy ma być zamykana po zakończeniu lekcji, a może pełnić rolę centrum edukacji, kultury, a także przedsiębiorczości. Wreszcie rozstrzygano problem, czy na terenie Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska” istnieje symbol wokół którego można by organizować akcje edukacyjne i które trwale wiązałyby ucznia ze swoją „małą ojczyzną”. Wśród przykładów padały szlaki turystyczne (Podróże ze „Panem Tadeuszem”), wartości płynące z Biskupizny, a także osoby Edmunda Bojanowskiego.

  Przypomnijmy, że warsztaty realizowane są w ramach powstającej strategii edukacyjnej projektu. Jej wykonawcy, dr Michał Klepka i dr Michał Czyż, zakładają przeprowadzenie łącznie 5 spotkań. Pierwsze odbyło się 25.06.2014 roku, a uczestniczyli w nim włodarze gmin i powiatu gostyńskiego (relacja tutaj). Kolejne miało miejsce 1.07.2014r. Trzecie warsztaty zrealizowane zostaną już 08.07.2014r. Pozostałe dwa będą miały miejsce najprawdopodobniej we wrześniu. (Joanna Jakubiak)

Obszar realizacji projektu
zobacz
Szybki kontakt z naszym biurem
*wszystkie pola wymagane wyślij wiadomość >