Szukaj
Dzisiaj:
wtorek 18 czerwca,
Elżbieta, Paula, Marek
panel partnera
0 tematów czytelnia
A A A A
Dzisiaj: wtorek 18 czerwca, Elżbieta, Paula, Marek
A A A A
Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych.
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail
dopisz wypisz
Obszar realizacji projektu
zobacz
Gościnna Wielkopolska - znaczy innowacja i rozwój
Zdjecie glówne

 

Blisko 130 osób wzięło udział w konferencji w Gostyniu zorganizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska – beneficjenta projektu dotyczącego rozwoju sług publicznych. Patronat honorowy nad konferencją objął Adam Zdziebło – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.  
Konferencję otworzył Marian Poślednik Senator RP a jednocześnie Prezes Stowarzyszenia LGD Gościnna Wielkopolska. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło licznego grona ekspertów, naukowców reprezentujących środowiska akademickie oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, w tym z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu czy Urzędu Statystycznego, a przede wszystkim lokalni samorządowcy, starostowie, wójtowie, burmistrzowie z terenu 13 samorządów zainteresowanych  wynikami projektu. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Ma on charakter wybitnie ekspercki i dotyczy wypracowania strategii rozwoju usług publicznych w obszarach komunikacji, pomocy społecznej, kultury, edukacji i spraw komunalnych. 
Jak podkreślił w swojej wypowiedzi Minister Adam Zdziebło „ten projekt ma w sobie dużą wartość, bo dotyczy usług publicznych realizowanych w partnerstwie przez kilkanaście samorządów i odnosi się do tych najmniejszych środowisk lokalnych”. LGD Gościnna Wielkopolska jako jedyna w kraju, spośród LGD, znalazła się w gronie zwycięzców konkursu, stając do rywalizacji o środki z PO PT obok takich tuzów, jak Warszawa, Poznań, czy inne polskie metropolie. Jest to też o tyle oryginalny przypadek, kiedy  to Stowarzyszenie, a nie konkretna władza publiczna, będzie stymulatorem realizacji strategii i zmian w obszarze usług publicznych. Minister zwrócił także uwagę, że prawdziwą wartością jest przyjęty model partnerstwa, który wynika z doświadczeń LGD, opartych na partnerstwach strony publicznej, społecznej i przedstawicieli środowisk gospodarczych. „To dobrze rokuje na perspektywy wdrażania innowacyjnych metod poprawy jakości usług publicznych, bo wynika z porozumienia i wspólnej pracy przedstawicieli trzech sektorów”. 

Blisko 130 osób wzięło udział w konferencji w Gostyniu zorganizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska – beneficjenta projektu dotyczącego rozwoju sług publicznych. Patronat honorowy nad konferencją objął Adam Zdziebło – Sekretarz Stanu
w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

  Konferencję otworzył Marian Poślednik Senator RP a jednocześnie Prezes Stowarzyszenia LGD Gościnna Wielkopolska. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło licznego grona ekspertów, naukowców reprezentujących środowiska akademickie oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, w tym z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu czy Urzędu Statystycznego, a przede wszystkim lokalni samorządowcy, starostowie, wójtowie, burmistrzowie z terenu 13 samorządów zainteresowanych  wynikami projektu. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Ma on charakter wybitnie ekspercki i dotyczy wypracowania strategii rozwoju usług publicznych w obszarach komunikacji, pomocy społecznej, kultury, edukacji i spraw komunalnych. Jak podkreślił w swojej wypowiedzi Minister Adam Zdziebło „ten projekt ma w sobie dużą wartość, bo dotyczy usług publicznych realizowanych w partnerstwie przez kilkanaście samorządów i odnosi się do tych najmniejszych środowisk lokalnych”. LGD Gościnna Wielkopolska jako jedyna w kraju, spośród LGD, znalazła się w gronie zwycięzców konkursu, stając do rywalizacji o środki z PO PT obok takich tuzów, jak Warszawa, Poznań, czy inne polskie metropolie. Jest to też o tyle oryginalny przypadek, kiedy  to Stowarzyszenie, a nie konkretna władza publiczna, będzie stymulatorem realizacji strategii i zmian w obszarze usług publicznych. Minister zwrócił także uwagę, że prawdziwą wartością jest przyjęty model partnerstwa, który wynika z doświadczeń LGD, opartych na partnerstwach strony publicznej, społecznej i przedstawicieli środowisk gospodarczych. „To dobrze rokuje na perspektywy wdrażania innowacyjnych metod poprawy jakości usług publicznych, bo wynika z porozumienia i wspólnej pracy przedstawicieli trzech sektorów”. 

Obszar realizacji projektu
zobacz
Szybki kontakt z naszym biurem
*wszystkie pola wymagane wyślij wiadomość >