Szukaj
Dzisiaj:
wtorek 18 czerwca,
Elżbieta, Paula, Marek
panel partnera
0 tematów czytelnia
A A A A
Dzisiaj: wtorek 18 czerwca, Elżbieta, Paula, Marek
A A A A
Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych.
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail
dopisz wypisz
Obszar realizacji projektu
zobacz
Cel: Strategie na najwyższym poziomie
Zdjecie glówne

Przedstawiciele Stowarzyszenia: „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” w Pępowie i kadra projektu „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych” odbyła w ostatnim czasie serię spotkań ze środowiskiem eksperckim oraz dotychczas wyłonionymi wykonawcami strategii sektorowych i parasolowej. Cel? Przygotowanie dokumentów strategicznych na najwyższym poziomie merytorycznym.

  Pierwsze ze wspomnianych spotkań odbyło się 8 lipca 2014 roku w Gostyniu w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Uczestnicy rozmawiali na temat kształtu i zakresu powstających dokumentów strategicznych. Próbowali również określić role strategii sektorowych względem parasolowej.  Z kolei 28 lipca 2014 roku miało miejsce spotkanie techniczne z udziałem środowiska eksperckiego. Odbyło się ono na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w Poznaniu. Zaproszeni goście rozmawiali na temat merytorycznych zawartości strategii powstających w projekcie.

  Przypomnijmy, że w ramach projektu  „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych” powstanie pięć strategii sektorowych, dotyczących takich dziedzin jak: usługi komunalne, pomoc społeczna, komunikacja, kultura i edukacja oraz jedna strategia parasolowa, łącząca wnioski płynące z sektorowych. Dokumenty swoim zasięgiem obejmą wszystkie jednostki samorządu terytorialnego realizujące projekt – w tym 11 gmin należących do Stowarzyszenia: „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” w Pępowie oraz partnerów: Miasta Kościan i Powiatu Gostyńskiego. Stowarzyszenie, które realizuje projekt podpisało już umowy ze wszystkimi wykonawcami. Są to wysokiej klasy specjaliści w swoich dziedzinach, co gwarantuje odpowiedni poziom merytoryczny strategii. Dokumenty będą gotowe do końca bieżącego roku.  (Joanna Jakubiak)

Spotkanie techniczne 28.07.2014
Spotkanie techniczne 28.07.2014
Spotkanie techniczne 28.07.2014
Spotkanie z ekspertami 08.07.2014 r.
Obszar realizacji projektu
zobacz
Szybki kontakt z naszym biurem
*wszystkie pola wymagane wyślij wiadomość >